Jak se zbavit akné? Recenze přístroje Face-Up!Loňský rok uvedl na trh novinku v léčbě akné – přístroj Face-Up! Zajímavý je na přístroji fakt, že je určen pro každodenní domácí péči, i to, že jej vynalezli čeští lékaři a vědci po více než desíti letech testování. Metoda, kterou vyvinuli a pomocí které akné léčí, je unikátní: jako první na světě kombinuje vlivy tří druhů silových polí – magnetického, světelného a tepelného.

A jak Face-Up! funguje? Přístroj je určený na každodenní domácí péči – uživatelé by jej měli používat ideálně dvakrát denně po desíti až patnácti minutách. V rámci každodenní hygieny stačí vyčistit pleť od nečistot či make-upu, přístroj přiložit do elektřiny, přiložit svítící stranou na kůži a pomalými pohyby přejíždět postiženou oblast. Je nutné, aby se přístroj dotýkal pokožky. Použití je ale bezbolestné – nepálí ani neštípe, po aplikaci však může pokožka mírně zčervenat. Tento stav však trvá jen pár minut. Pokožku stačí zklidnit běžným hydratačním krémem, po aplikaci můžete použít krycí make-up.

Přístroj urychluje metabolismus kožních buněk, a tím i proces hojení. Může se proto stát, že se pupínky po použití zvětší, aby mohly poté rychle zmizet. Face-Up! „vytáhne“ pupínky nahor, ale pak je rychle zase zhojí.

90% účinnost

Přístroj pomáhá na akné jak na čele a tvářích, tak i na krku či na zádech. Je ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí užívat hormony či kortikoidy nebo utrácet za drahé přípravky na akné. Stojí 3 990 korun a podle klinické studie provedené na 190 pacientech s výrazným výskytem pupínků léčba přístrojem pomohla utlumit problém 90 procentům z nich. Výrazný úspěch zaznamenala léčba také u akné dospělých pacientů a u pacientů s acne rosacea.

Jak se zbavit akné? Recenze přístroje Face-Up!

Vědci zjistili, že metoda, založená na působení tří druhů silových polí – magnetického, světelného a tepelného – výrazně urychluje metabolismus kožních buněk a pomáhá zlepšit vlastnosti pokožky. Nejenže tlumí výdej kožního mazu, ale také pleť lépe hydratuje, zvyšuje její pružnost nebo vyrovnává nerovnosti na pleti.

Silové složky pronikají jen pár milimetrů do pokožky a tím je přístroj unikátní. Vědci totiž jako první na světě vyvinuli před desíti lety magnetické pole, které je možné používat i v oblasti hlavy. Bez jakéhokoliv rizika, že by mohlo způsobit jakékoliv neurologické potíže. Magnetickou energie poté zkombinovali se světlem a teplem a překvapivý účinek na stav pokožky a léčbu akné se stal základem pro přístroj Face-Up!

Přístroj Face-Up! je jedním z příkladů uplatnění výzkumu v praxi. Na vývoji inovačního výrobku pracovali lékaři a technici Lékařské fakulty Karlovy univerzity v Plzni, Vysokého učení technického v Brně a výzkumný tým firmy Enjoy Trade. Od dokončení výzkumu k vývoji prvního funkčního vzorku uběhlo přes deset, od loňského dubna se přístroj vyrábí v Brně a v roce 2015 by měl vstoupit na trh v desíti zemích světa.

Firma, která na přístroj vlastní patent, plánuje, že by v budoucnu mohla tuto metodu využít k léčbě celulitidy, podpoře růstu vlasů či redukci podkožního tuku, tedy tam, kde objevené spojení fyzikálních polí blahodárně působí na regeneraci pokožky a podkoží.

.

Jak se zbavit akné? Zkušenosti a recenze přístroje Face-Up!
3.4 (68.9%) 155 votes