Videokanály jsou toho plné. Stačí různé odstíny make-upu, šikovné ruce, trocha fantazie a ženy a dívky dokážou za pár minut proměnit svou tvář k nepoznání. Modelace obličeje podle make-upu u nás zatím není přesto příliš známá. Jestli ale máte trochu toho umělce v sobě, rozhodně ji vyzkoušejte. Bez jehel a skalpelů totiž díky ní můžete mít opticky užší nos nebo výraznější lícní kosti.

Malování? Vytvarujte si tvář jako umělec

Základní výbava

Stejně jako si malíř musí pořídit paletu a dostatek barevných odstínů, budete i vy potřebovat různé barvy make-upu, který se ke stínování obličeje používá. Můžete zapátrat u zahraničních kosmetických firem, z nichž řada už vyrábí speciální paletky, které jsou pro stínování ideální.

Jakmile budete mít nakoupeno, je třeba osvojit si techniku. Základem je porozumět tomu, co který stín dokáže. Tmavé stíny opticky zmenšují, světlé zvýrazňují. Pokud tedy chcete něco na své tváři zdůraznit, je potřeba nanést světlý odstín, tmavý zase určité partie dokáže prohloubit a posunout do pozadí.

Obecně se dá ale říct, že světlejší make-up nanášíme vždy na hřbet nosu a do trojúhelníku mezi obočím a pod oči. Trošku ho dejte i nad horní ret. Tmavší odstín se pak aplikuje kolem linie vlasů, pod lícní kosti a na bradu. Má váš obličej v podstatě orámovat.

Poznejte se

Abyste ale techniku stínování skvěle zvládli, budete muset na začátek pořádně prostudovat svůj obličej a pochopit, které partie je potřeba zvýraznit a které naopak zamaskovat, aby nebyly tolik na očích. Koukejte se do zrcadla a poznávejte se. Sami si pak odpovězte, zda vám přijde váš nos moc velký, tváře moc kulaté nebo brada příliš výrazná.

A dodržujte stále základní heslo: co chci skrýt, bude tmavé, co chci zvýraznit, bude světlé.Malování? Vytvarujte si tvář jako umělec

Pomocníci

Důležité je po nanesení jednotlivých odstínu vše skvěle propojit, aby nešly vidět žádné přechody mezi barvami. K tomu vám pomůže štětec na make-up a speciální houbička ve tvaru kapky, která dokáže odstíny zatřít do ztracena.

Při nanášení si můžete jednotlivé odstíny natřít na hřbet ruky, díky tomu se vám budou lépe mixovat..

Malování? Vytvarujte si tvář jako umělec
2 (40%) 1 vote